Group 13

Przemęczenie informacyjne, uleganie fake newsom czy nałogowe używanie internetu to nie tylko problemy dzieci
i młodzieży, ale także osób dorosłych. Cyfrowego obywatelstwa potrzebują wszyscy, więc uczymy go bez względu na wiek. 

Nasze spotkania pomagają zrozumieć jak wpływa na nas to, z czego na co dzień korzystamy: internet i urządzenia ekranowe. Dlaczego tracimy nad nimi kontrolę? Jakie mechanizmy rządzą tym, co widzimy w sieci? Jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami, które mogą nas tam spotkać? I w końcu: jak sprawić, aby nadal z nich korzystać, ale w zdrowy dla nas sposób? To fascynująca opowieść, po której już nigdy nie spojrzysz na swój smartfon w ten sam sposób!

Najczęściej odwiedzamy przedszkola, szkoły oraz firmy, ale zapraszają nas także stowarzyszenia i wspólnoty, np. skupione wokół domowej edukacji. Zawsze dostosowujemy do słuchaczy język i formę spotkania, raz realizując wykład, innym razem pełen interakcji warsztat. 

Spotkania odbywają się stacjonarnie lub online, ale ich uczestnicy zawsze otrzymują zestaw materiałów edukacyjnych. Szkoły i nauczyciele korzystający z naszych szkoleń uzyskują certyfikat potwierdzający udział. 

Poniżej przedstawiamy wiodące w tym roku tematy szkoleń. Zaplanowaliśmy je tak, aby wpisywały się także w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023 (punkt 7.) i pomagały szkołom w ich realizacji.

Zapraszamy do kontaktu po szczegółową ofertę: biuro@cyfroweobywatelstwo.pl,
+48 690460813. Jeśli jesteś pracodawcą lub reprezentujesz go, zajrzyj też do działu Dla Pracodawców.

Nasze szkolenia:

Aby z korzyścią dla siebie i innych używać internetu i urządzeń ekranowych, musimy najpierw zrozumieć, w jaki sposób na nas wpływają. To fascynująca opowieść, która na zawsze zmieni Twoje myślenie
o internecie i smartfonach!

To szkolenie najczęściej wybierane przez szkoły dla uczniów, rodziców i nauczycieli oraz przez firmy dla pracowników.

Dezinformacja i polaryzacja nie tylko szkodzą nam w życiu osobistym, ale mogą być nawet narzędziami wojny. Internet doskonale je wzmacnia. Opowiemy jak rozpoznawać fake newsy i nie dać się zamknąć w bańce światopoglądowej.

To spotkanie idealne dla uczniów starszych klas oraz profesjonalistów, dla których pozyskiwanie rzetelnej informacji jest niezbędne w pracy.

Wielu użytkowników mediów społecznościowych doświadcza negatywnych porównań i zaniżonej samooceny. Podczas spotkania przekazujemy praktyczną wiedzę, jak polubić rzeczywistość bez filtrów i sprawić, by media społecznościowe były przyjaznym miejscem. 

To spotkanie realizujemy w wersji nie tylko dla młodzieży, ale także dla osób dorosłych.

Hejt i inne formy cyberprzemocy - jak sobie z nimi radzić?

Jak ustrzec się przed zagrożeniami w sieci
oraz radzić sobie z hejtem i innymi formami
cyberprzemocy? Doświadczyło ich 3/4 uczniów, ale 1/3 z nich nikomu nigdy o tym nie powiedziała.

Cyberprzemoc najczęściej występuje
w społecznościach szkolnych, dlatego
to szkolenie bardzo pomocne dla uczniów, rodziców i nauczycieli.