Wspierając Fundację „Instytut Cyfrowego Obywatelstwa”, pomagasz nam realizować nasze cele statutowe: promowanie higieny cyfrowej oraz odpowiedzialnego tworzenia i wykorzystywania nowych technologii.
Nasze działania mają na celu amortyzowanie zmian społecznych powodowanych szybkim rozwojem nowych technologii.
Zostań darczyńcą indywidualnie lub jako firma. Jak to zrobić? Przeczytaj poniżej.
Jeżeli uważasz, że to co robimy ma znaczenie, możesz mieć w tym swój udział. Dziękujemy za każdą wpłatę, dobrze ją wykorzystamy.
Wybierz kwotę wsparcia:
Możesz nas wesprzeć także dokonując przelewu tradycyjnego. Numer konta znajdziesz w zakładce Kontakt oraz poniżej:
Fundacja Instytut Cyfrowego Obywatelstwa
Konto mBank: 26 1140 2004 0000 3402 8270 1349
Możesz także ustawić zlecenie stałej płatności i wspierać nas cyklicznie.
Jeżeli Twoja firma chciałaby zostać naszym mecenasem, skontaktuj się z nami.
email: biuro@cyfroweobywatelstwo.pl
telefon: +48 723 100 201
Nasi mecenasi otrzymują m. in.:
Nie współpracujemy z firmami będącymi właścicielami platform społecznościowych oraz gier cyfrowych. Zostawiamy sobie prawo do decydowania o podjęciu współpracy z Mecenasem.
Od 2022 roku realizujemy projekt badawczo-edukacyjny Ogólnopolskie Badania Higieny Cyfrowej. Wyniki pierwszej edycji badania pozwoliły wprowadzić do debaty publicznej zagadnienie higieny cyfrowej osób dorosłych i stały się podstawą wielu projektów społecznych i edukacyjnych. Aktualnie trwa druga edycja badań, obejmująca również młodzież szkolną. Więcej o badaniu, jego wynikach i higienie cyfrowej znajdziesz na stronie www.higienacyfrowa.pl, gdzie możesz bezpłatnie i anonimowo wykonać Test Higieny Cyfrowej opracowany na podstawie narzędzia badawczego wykorzystywanego w naszych badaniach naukowych.
W ramach programu raz w miesiącu dostarczamy zestaw przystępnych w formie materiałów edukacyjnych pomagających wprowadzać higienę cyfrową w życiu różnych grup odbiorców. Poza podcastem wprowadzającym w temat osoby dorosłe, każda Lekcja Higieny Cyfrowej zawiera także scenariusze lekcji dla trzech grup wiekowych. Dzięki temu nasz program stanowi istotne wsparcie dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą. Aktualnie z programu korzysta blisko 2 tysiące osób. Więcej o programie.
Wspieramy prace sejmowej Komisji do Spraw Dzieci i Młodzieży, bierzemy udział w konsultacjach społecznych wokół ustaw związanych z cyfryzacją i edukacją, a także współtworzymy inicjatywy na rzecz praw dziecka w internecie. Jesteśmy także współinicjatorem i jednym z pierwszych sygnatariuszy Karty Praw Dziecka w Biznesie w ramach Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jesteśmy również aktywni na poziomie międzynarodowym, między innymi w Brukseli, gdzie przyglądamy się politykom unijnym, śledzimy dobre praktyki z całej Europy oraz zawiązujemy sojusze ze strategicznymi partnerami.
Dbamy o to, aby temat higieny cyfrowej był obecny w szerokim dyskursie publicznym, pojawiając się w mediach ogólnopolskich i lokalnych oraz na wydarzeniach takich jak kongresy, sympozja i debaty. Prowadzimy szkolenia i wykłady, zwracając uwagę odbiorców na wpływ higieny cyfrowej na dobrostan i codzienne życie każdego z nas.
O wprowadzaniu dzieci i młodzieży w świat cyfrowy możecie też przeczytać w książce “Wychowanie przy ekranie” naszej prezeski, Magdaleny Bigaj. A jeśli chcielibyście dawki wiedzy dla młodzieży – kolejna książka będzie właśnie dla nich. Premiera już w czerwcu 2025!
Regulamin darowizn znajdziesz tutaj.
Fundacja Instytut Cyfrowego
Obywatelstwa
ul. Żurawia 2/47
00-503 Warszawa
+48 723 100 201
biuro@cyfroweobywatelstwo.pl
Fundacja Instytut Cyfrowego Obywatelstwa
ul. Czardasza 22a/3
02-169 Warszawa
+48 690460813
biuro@cyfroweobywatelstwo.pl
Copyright Instytut Cyfrowego Obywatelstwa © 2022 →
Designed at Leniva° Studio | Implemented by Maurycy Gast