Group 13

Dziękujemy za wypełnienie Testu Higieny Cyfrowej. Poniżej znajdziesz informacje, co oznacza uzyskany przez ciebie wynik. Wracaj co jakiś czas do Testu Higieny Cyfrowej, by sprawdzić czy udało ci się wprowadzić pozytywne zmiany w swoim zachowaniu. 

Jeśli chciałbyś wiedzieć, jaki jest związek zachowań zawartych w teście z twoim zdrowiem, dowiesz się tego tutaj. Chcesz wypełnić test jeszcze raz? Znajdziesz go pod adresem: higienacyfrowa.pl/test. 
Pod poniższymi opisami znajdziesz informacje, co możesz zrobić dla swojego zdrowia znając swój wynik Testu Higieny Cyfrowej. 

Wynik pomiędzy 2,5 pkt a 3,0 pkt:

Gratulujemy! Oznacza to, że wiele chroniących zdrowie zachowań związanych z używaniem urządzeń ekranowych i internetu podejmujesz z pożądaną częstością, tj. zawsze lub prawie zawsze. Tak trzymaj!

Wynik pomiędzy 2 pkt a 2,49 pkt:

Nieźle, ale warto poprawić częstość podejmowania niektórych chroniących zdrowie zachowań związanych z używaniem urządzeń ekranowych i internetu! Przeczytaj wskazówki umieszczone na dole strony i dowiedz się, co możesz zrobić, aby pracować nad swoją higieną cyfrową.

Wygląda na to, że powinnaś/powinieneś popracować nad niektórymi obszarami higieny cyfrowej w Twoim życiu, ale najważniejsze, że już zrobiłeś pierwszy krok – wypełniając Test! Przeczytaj poniższe wskazówki i dowiedz się, co możesz zrobić, aby pracować nad swoją higieną cyfrową. 

Wybierz zachowania, w przypadku których udzieliłaś(-łeś) innej odpowiedzi niż „zawsze lub prawie zawsze” i pomyśl: 

1) Jaka jest tego przyczyna? 
2) Które z tych zachowań mogłabyś/mógłbyś podejmować częściej?
3) Jakie korzyści płynęłyby z częstszego podejmowania przez Ciebie tych zachowań?
4) Jak mogłabyś/mógłbyś zwiększyć częstość tych zachowań w codziennym życiu? Co może Ci w tym pomóc? Co może Ci to utrudnić?

Zajrzyj do działu „Higiena cyfrowa a zdrowie” i przeczytaj uzasadnienia dlaczego zachowania zawarte w Teście Higieny Cyfrowej są tak ważne dla zdrowia. 

Zobacz Raport z Ogólnopolskiego Badania Higieny Cyfrowej 2022 i poznaj wyniki osób dorosłych biorących udział w badaniu. 

Podziel się z innymi wiedzą na temat higieny cyfrowej i zachęć ich do odwiedzenia strony higienacyfrowa.pl.