Group 13

Premiera! Lekcja Higieny Cyfrowej nr 1: Jak działa mózg w świecie nowych technologii?

„Wychowanie przy ekranie – czas, start! Fundacja ICO udostępniła 1. Lekcję Higieny Cyfrowej.  
15 stycznia ruszył program „Wychowanie przy ekranie” skierowany do osób pracujących z dziećmi i młodzieżą. Tematem pierwszej Lekcji Higieny Cyfrowej jest funkcjonowanie mózgu w kontekście urządzeń ekranowych.

Aby móc zajmować się problematyką związaną z higieną cyfrową, warto wiedzieć, jak działa ludzki mózg i dlaczego tak lubi urządzenia ekranowe, a także czym jest dopamina i układ nagrody. Ta podstawowa wiedza pomaga zrozumieć, dlaczego jesteśmy tak podatni na cyfrowe pokusy. 

Osoby uczestniczące w programie „Wychowanie przy ekranie” w newsletterze z 1. Lekcją Higieny Cyfrowej otrzymały linki do podcastu, w którym Magdalena Bigaj opowiada o funkcjonowaniu mózgu w kontekście urządzeń ekranowych, scenariusze Lekcji Higieny Cyfrowej przeznaczone dla różnych grup wiekowych, zestaw materiałów dodatkowych, dzięki którym można poszerzyć swoją wiedzę w ww. temacie oraz gotową treść wiadomości do rodziców. Uczestnicy i uczestniczki zostali także zaproszeni na darmowy webinar, podczas którego wyjaśnimy wiele ważnych kwestii związanych z działaniem mózgu i ekranami. Spotkanie odbędzie się 22 stycznia o godzinie 18:00 na platfomie clickmeeting. 

Do programu „Wychowanie przy ekranie” można dołączyć w każdej chwili. W kolejnych newsletterach będziemy przesyłać linki do poprzednich Lekcji Higieny Cyfrowej.