Group 13

Lekcja Higieny Cyfrowej nr 4: Cyberbezpieczeństwo. Część 1: Dlaczego warto chronić swoją prywatność w sieci?

6 maja 2024 ukazała się 4. Lekcja Higieny Cyfrowej udostępniona w ramach bezpłatnego programu edukacyjnego „Wychowanie przy ekranie”, realizowanego przez Fundację ICO. Mówimy w niej o cyberbezpieczeństwie, a konkretnie o tym, dlaczego prywatność w internecie jest taka ważna. 
 
W czwartej Lekcji Higieny Cyfrowej zastanawiamy się, dlaczego prywatność w sieci jest tak istotną kwestią. W ramach tej lekcji dostarczamy osobom pracującym z dziećmi ogólnodostępny podcast, wybór materiałów źródłowych oraz scenariusze lekcji.
Partnerem tej Lekcji jest Akamai Foundation. To właśnie ekspertki z tej firmy udostępniły nam gotowy scenariusz przedstawienia „Cyberkapturek”, który w przystępny i zabawny sposób porusza temat prywatności w sieci. Scenariusz jest bonusowym materiałem, który dołączamy do tej lekcji. 

Zachęcamy do odsłuchania podcastu, a osoby zainteresowane zapisaniem się do programu „Wychowanie przy ekranie” zapraszamy na stronę wychowanieprzyekranie.pl oraz do kontaktu mailowego pod adresem: lekcje@cyfroweobywatelstwo.pl.