Group 13

Prowadzimy szkolenia z higieny cyfrowej dla szkół, przedszkoli i innych instytucji. W naszej ofercie znajdują się warsztaty dla uczniów, wykłady dla rodziców oraz szkolenia dla nauczycieli i nauczycielek. Po naszej wizycie, już nigdy nie spojrzycie na ekrany w ten sam sposób!

Co zyska twoja szkoła zapraszając nas do siebie?

  • Uczniowie, rodzice i nauczyciele zrozumieją jak wpływa na nas to, z czego na co dzień korzystamy: internet i urządzenia ekranowe.
  • Osoby uczestniczące zrozumieją czym jest higiena cyfrowa i będą potrafili tworzyć własne zasady ekranowe. 
  • Pomożemy nauczycielom i nauczycielkom zrozumieć świat cyfrowy ich uczniów i znaleźć rozwiązanie „problemu telefonów” w szkole.
  • Wesprzemy rodziców w tworzeniu domowych zasad ekranowych i opowiemy jak wspierać swoje dziecko w internecie. 

Spotkania odbywają się stacjonarnie lub online. Szkoły i nauczyciele korzystający z naszych szkoleń uzyskują certyfikat potwierdzający udział. Nasze szkolenia są płatne, ale podpowiemy ci, skąd inne szkoły pozyskują na nie środki i pomożemy w zdobyciu finansowania. Zobacz nasze rady na dole strony.

Poniżej przedstawiamy wiodące w tym roku tematy szkoleń. Zaplanowaliśmy je tak, aby wpisywały się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024 (punkt 8.) i pomagały szkołom w ich realizacji.

Zapraszamy do kontaktu:

Agata Bagrowska

tel.: 792 029 073, a.bagrowska@cyfroweobywatelstwo.pl

Marta Kapica

tel.: 723 100 201, m.kapica@cyfroweobywatelstwo.pl 


Szkolenia z higieny cyfrowej dla szkół i przedszkoli:

Jak sprawić, by internet i media społecznościowe nie szkodziły naszemu samopoczuciu i były naszym sprzymierzeńcem w spełnianiu marzeń?

Warsztat w dwóch wersjach: dla przedszkoli i klas 0-3 oraz dla dzieci starszych i młodzieży. Te zajęcia do święto higieny cyfrowej w każdej szkole. Nie narzucaj zasad swoim uczniom. Pozwól im samodzielnie stworzyć Szkolny Kontrakt Ekranowy. Pomożemy im w tym!

 

Każdy współczesny rodzic musi znać zasady higieny cyfrowej, jeśli chce w pełni zatroszczyć się o swoje dziecko. Nasz wykład dla rodziców o higienie cyfrowej pomaga zrozumieć świat cyfrowy dzieci i mądrze je wspierać.

Działając wspólnie z rodzicami, szkoła ma szansę na zmianę “kultury ekranowej” w społeczności szkolnej i walkę z takimi problemami jak hejt czy seksting.

Czy zakazać telefonów w szkole? Czy w mojej szkole jest hejt? To pytania wielu dyrektorów i nauczycieli?

Nasze szkolenie pozwala nauczycielom zrozumieć cyfrowe życie młodych, wyposaża w niezbędną wiedzę na temat higieny cyfrowej, a w części warsztatowej przygotowuje do dalszej pracy z uczniami.

Gry dla naszych dzieci i uczniów to naturalne środowisko życia. 

Jak być nauczycielem graczy i mądrze wykorzystywać gry w edukacji? 

Jak być rodzicem grającego dziecka i czego nie przegapić?

Zapraszamy na nasze szkolenia dla nauczycieli i spotkania dla rodziców z drem Damianem Gałuszką.

Wykłady i szkolenia uzupełniające: cyberprzemoc, fake newsy, samoakceptacja.

Dla szkół, przedszkoli i instytucji, które skorzystały z naszego głównego szkolenia poświęconego higienie cyfrowej i wprowadzającego w zagadnienia cyfrowego obywatelstwa realizujemy wykłady i warsztaty tematyczne.

Jak możesz sfinansować nasze szkolenia w swojej szkole?

Dochód z działalności szkoleniowej pokrywa wynagrodzenie trenerów i trenerek oraz zasila fundusz, dzięki któremu nasza Fundacja może działać na co dzień i podejmować szereg innych bezpłatnych działań edukacyjnych i badawczych.

Dlatego nie możemy przyjechać do Twojej szkoły za darmo, choć bardzo byśmy chcieli.

Podzielimy się jednak wiedzą, skąd inne szkoły, które dotychczas odwiedziliśmy, biorą środki finansowe:

  • z funduszu Rady Rodziców – to najczęstsze źródło finansowania
  • z funduszy szkoły – edukacja cyfrowa każdego roku znajduje sie w priorytetowych kierunkach polityki oświatowej państwa i każda szkoła jest zobowiązana wykazać się działaniami w tym kierunku – nasze szkolenie się w to wpisuje
  • z funduszy szkolnych lub samorządowych na doskonalenie nauczycieli – uczestnicy otrzymują od nas certyfikaty udziału w szkoleniu
  • z funduszy samorządowych na rzecz profilaktyki uzależnień – uzależnienia od gier cyfrowych znajdują sie na liście chorób WHO ICD-11, a nasze szkolenia to nic innego jak profilaktyka e-uzależnień
  • ze środków finansowych pozyskanych przez szkołę od prywatnych firm i instytucji, które w ramach dobroczynności sponsorują szkołom pakiet szkoleń – pamiętaj, że możemy Ci pomóc w przygotowaniu takiego wniosku lub prezentacji dla sponsora.


Powodzenia i do zobaczenia!