Group 13

Scenariusz przedstawienia „Cyberkapturek” wzbogaca 4. Lekcję Higieny Cyfrowej

Najnowszej Lekcji Higieny Cyfrowej towarzyszy wyjątkowy materiał edukacyjny: scenariusz przedstawienia „Cyberkapturek”. To wariacja na temat klasycznego „Czerwonego Kapturka”, ale osadzona we współczesnych czasach, wypełnionych technologiami. W tej wersji zły wilk niekoniecznie chce pożreć babcię i wnuczkę, lecz raczej ma ochotę na cenne dane.
Scenariusz „Cyberkapturka” został stworzony przez Marzenę Buziak-Oćwieję, Dorotę Bogusiak i Monikę Sakowską z Akamai Technologies na potrzeby programu wolontariackiego firmy. Ponieważ przedstawienie idealnie nadaje się do wystawienia w szkołach, zwróciliśmy się do autorek z prośbą o udostępnienie go uczestnikom i uczestniczkom programu „Wychowanie przy ekranie”. 
Dzięki uprzejmości autorek możemy dzisiaj zachęcać Państwa do wystawiania tej zabawnej i pouczającej sztuki w szkołach, przedszkolach i domach kultury. Scenariusz dostępny jest bezpłatnie wraz z 4. Lekcją Higieny Cyfrowej. Zachęcamy do wykorzystania go np. przy okazji Dnia Dziecka lub w październiku, który jest miesiącem cyberbezpieczeństwa. 
Partnerem lekcji o cyberbezpieczeństwie jest Akamai Foundation.
Zachęcamy także do odsłuchania ogólnodostępnego podcastu, towarzyszącego 4. Lekcji Higieny Cyfrowej, a osoby zainteresowane zapisaniem się do programu „Wychowanie przy ekranie” zapraszamy na stronę wychowanieprzyekranie.pl oraz do kontaktu mailowego pod adresem: lekcje@cyfroweobywatelstwo.pl.