Group 13

Fundacja ICO partnerem pierwszych w Polsce studiów z higieny cyfrowej na Uczelni Korczaka

Fundacja „Instytut Cyfrowego Obywatelstwa” została partnerem pierwszych studiów z higieny cyfrowej, które ogłosiła Uczelnia Korczaka. Program studiów podyplomowych opracowała Magdalena Bigaj, prezeska Fundacji ICO.

Ruszyła rekrutacja na pierwsze w Polsce studia z higieny cyfrowej na Uczelni Korczaka. Studia mają charakter podyplomowy, potrwają dwa semestry i zawierać będą blisko 200 godzin dydaktycznych. Interdyscyplinarny program studiów stworzyła Magdalena Bigaj, prezeska Fundacji. Instytut Cyfrowego Obywatelstwa jest partnerem studiów.

Program oparty jest o model czterech obszarów higieny cyfrowej opisany w badaniu naukowym „Ogólnopolskim badaniu higieny cyfrowej”. Program wzbogacony jest o wiedzę podstawową niezbędną w pracy eksperta cyfrowej higieny, jak podstawy psychologii czy aspekty prawne i etyczne związane z nowymi technologiami. Połowę programu stanowią zajęcia praktyczne, które pozwolą osobom studiującym wzbogacić swój warsztat pracy, by mogły skutecznie wdrażać higienę cyfrową w swoim miejscu pracy.

Opis studiów dostępny jest na stronie Uczelni Korczaka. Zapraszamy do udziału w rekrutacji.