Group 13

Nie pozwól,
by przemęczenie ekranowe wypalało twoich pracowników. Poznajcie
higienę cyfrową.

W zależności od potrzeb twojej firmy lub charakteru wydarzenia, które planujesz, proponujemy wykład motywacyjny lub szkolenie. Poznaj płynące z nich korzyści.

Wykład motywacyjny:

Higiena cyfrowa w pracy – jak dzięki niej zadbać o swój dobrostan, motywację i ustrzec się wypalenia zawodowego.

Podczas spotkania uczestnicy poznają korzyści dla zdrowia i rozwoju zawodowego płynące z zachowania higieny cyfrowej w pracy i życiu osobistym oraz dowiedzą się, jakie praktyczne rozwiązania mogą wprowadzić, aby efektywnie pracować i odpoczywać.

Co zyskają osoby uczestniczące?

  • Zrozumieją, jak urządzenia ekranowe wpływają na mózg każdego człowieka.
  • Dowiedzą się, jakie są objawy uzależnienia i będą potrafili odnieść je do czynności związanych z używaniem telefonów i internetu.
  • Będą potrafili zauważyć u siebie objawy przemęczenia ekranowego lub technostresu.
  • Zrozumieją związek pomiędzy sposobem używania ekranów a ich samopoczuciem, satysfakcją z życia, motywacją do pracy i relacjami z innymi.
  • Poznają najważniejsze zasady higieny cyfrowej i zrozumieją ich wpływ na codzienne funkcjonowanie w pracy i życiu prywatnym.


Szkolenie:

Higiena cyfrowa w praktyce – zdiagnozuj swoją relację z ekranami i stwórz własne zasady higieny cyfrowej.

Formuła szkolenia łącząca wykład motywacyjny z częścią warsztatową pozwala zamienić zdobytą wiedzę w praktyczny zestaw wskazówek.
W pracy z zespołami uwzględniamy fakt różnych potrzeb ekranowych w różnych obszarach firmy. Do diagnozy wykorzystujemy autorskie narzędzie samooceny higieny cyfrowej.

Co zyskają osoby uczestniczące?

Część I. Wykład motywacyjny:

– dowiedzą się, jak internet i urządzenia ekranowe wpływają na nasz mózg, czym jest technostres i przemęczenie informacyjne i jakie ma skutki dla codziennego funkcjonowania zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym, a także jakie są symptomy uzależnienia od ekranów.

Część II. Warsztat:

– zdiagnozują swój indywidualny poziom higieny cyfrowej i pod opieką trenera/rki opracują propozycję zasad higieny cyfrowej dla swojego zespołu lub organizacji oraz dla siebie indywidualnie. Umożliwia to urealnienie teoretycznych wskazówek dotyczących zdrowego wykorzystywania ekranów w pracy do specyfiki pracy w danej organizacji i danego zespołu.

Szkolenia i wykłady przeprowadzamy stacjonarnie lub online. Możemy przyjechać do siedziby twojej firmy, wystąpić w programie eventu lub wyjechać z wami na wyjazd integracyjny.

Po szczegóły oferty zapraszamy do kontaktu: biuro@cyfroweobywatelstwo.pl, 690460813.

Zapraszając nas do współpracy wspierasz działania statutowe naszej Fundacji. Dziękujemy!