Jak sprawić, by internet i media społecznościowe nie szkodziły naszemu samopoczuciu i były naszym sprzymierzeńcem w spełnianiu marzeń?
Warsztat w dwóch wersjach: dla przedszkoli i klas 0-3 oraz dla dzieci starszych i młodzieży. Te zajęcia do święto higieny cyfrowej w każdej szkole. Nie narzucaj zasad swoim uczniom. Pozwól im samodzielnie stworzyć Szkolny Kontrakt Ekranowy. Pomożemy im w tym!
Co zyskają dzieci i młodzież?
- Zrozumieją, jak urządzenia ekranowe i internet wpływają na ich samopoczucie oraz codzienne funkcjonowanie
- Poznają zasady cyfrowej higieny i będą rozumieli, że zastosowanie ich wpłynie pozytywnie na koncentrację, zapamiętywanie i samopoczucie.
- Wypracują wspólnie Szkolny Kontrakt Ekranowy (dot. klas starszych).
Co będą robić maluszki i dzieci z klas 0-3?
Podczas zajęć z przedszkolakami i dziećmi w klasach 0-3 wykorzystujemy prace kreatywną i dialog. Wspólnie z maluchami rozmawiamy o korzyściach i zagrożeniach płynących z używania ekranów, a następnie każde dziecko wykonuje swój Kącik Higieny Cyfrowej, nasz unikalny materiał dydaktyczny, opracowany przez Bartosza Mikołajczyka ze studia Esy Floresy, pod opieką artystyczną Sławomira Witkowskiego, dziekana Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku.
A jak wyglądają zajęcia dla klas 4-8 i szkół ponadpodstawowych?
Zajęcia ze starszymi klasami odbywają się według specjalnego scenariusza. Część pracy trenerzy wykonują wyłącznie z trójkami klasowymi, które tego dnia wyłączone są ze wszystkich lekcji.
W tym dniu w planie lekcji każdej z klas lekcje 3 i 4 poświęcone będą na pracę klasową.
Dzień kończy się wypracowanym wspólnie przez wszystkich uczniów Szkolnym Kontraktem Ekranowym, regulującym korzystanie z telefonów w szkole i promującym zdrowe nawyki cyfrowe.
Czy jest coś skuteczniejszego niż zasady stworzone przez tych, których mają obowiązywać?
Aby uzyskać szczegóły, skontaktuj się z naszą menedżerką ds. szkoleń i projektów, Agatą Bagrowską. Napisz maila na adres: a.bagrowska@cyfroweobywatelstwo.pl lub zadzwoń pod numer 792 029 073.