Group 13

Szkolenia tematyczne z zakresu cyfrowego obywatelstwa

Dla szkół, przedszkoli i instytucji, które skorzystały z naszego głównego szkolenia poświęconego higienie cyfrowej i wprowadzającego w zagadnienia cyfrowego obywatelstwa realizujemy wykłady i warsztaty tematyczne. Wśród nich m. in.:

  1. Hejt, cyberprzemoc i patotreści w internecie – jak ustrzec się przed zagrożeniami w sieci oraz radzić sobie z hejtem i innymi formami cyberprzemocy.

  2. Fake newsy, dezinformacja i polaryzacja w sieci – jak rozpoznawać fake newsy, radzić sobie z dezinformacją w sieci oraz być odpornym na mechanizmy polaryzacji.

  3. Samoakceptacja bez filtra – jak budować poczucie własnej wartości w dobie mediów społecznościowych.

  4. Wiedza o społeczeństwie informacyjnym – jak rozwój nowych technologii wpływa na społeczeństwa, relacje międzynarodowe i politykę. Czyli wszystko, co warto powiedzieć uczniom, by lepiej rozumieli współczesny świat.

Po szczegóły wykładu napisz na adres biuro@cyfroweobywatelstwo.pl lub zadzwoń pod numer 690 460 813. Znajdziesz je także w prezentacji, którą możesz pobrać i przedstawić w swojej szkole: >>kliknij tutaj<<

Jak możesz sfinansować nasze szkolenia w swojej szkole?

Dochód z działalności szkoleniowej pokrywa wynagrodzenie trenerów i trenerek oraz zasila fundusz, dzięki któremu nasza Fundacja może działać na co dzień i podejmować szereg innych bezpłatnych działań edukacyjnych i badawczych.

Dlatego nie możemy przyjechać do Twojej szkoły za darmo, choć bardzo byśmy chcieli.

Podzielimy się jednak wiedzą, skąd inne szkoły, które dotychczas odwiedziliśmy, biorą środki finansowe:

  • z funduszu Rady Rodziców – to najczęstsze źródło finansowania
  • z funduszy szkoły – edukacja cyfrowa każdego roku znajduje sie w priorytetowych kierunkach polityki oświatowej państwa i każda szkoła jest zobowiązana wykazać się działaniami w tym kierunku – nasze szkolenie się w to wpisuje
  • z funduszy szkolnych lub samorządowych na doskonalenie nauczycieli – uczestnicy otrzymują od nas certyfikaty udziału w szkoleniu
  • z funduszy samorządowych na rzecz profilaktyki uzależnień – uzależnienia od gier cyfrowych znajdują sie na liście chorób WHO ICD-11, a nasze szkolenia to nic innego jak profilaktyka e-uzależnień
  • ze środków finansowych pozyskanych przez szkołę od prywatnych firm i instytucji, które w ramach dobroczynności sponsorują szkołom pakiet szkoleń – pamiętaj, że możemy Ci pomóc w przygotowaniu takiego wniosku lub prezentacji dla sponsora.


Powodzenia i do zobaczenia!