Group 13

Ogólnopolski Test
Higieny Cyfrowej
→ Sprawdź, co możesz zrobić, by używać ekranów w sposób chroniący zdrowie.

Wypełniając poniższy anonimowy Test Higieny Cyfrowej nie tylko sprawdzisz, na ile ją praktykujesz, ale także poznasz najważniejsze zachowania, które pomagają chronić zdrowie w świecie pełnym ekranów.    

W teście zapytamy cię jak często podejmujesz zachowania chroniące zdrowie używając urządzeń ekranowych i internetu. Takich zachowań będzie 39. Wypełnienie testu zajmie ci od pięciu do dziesięciu minut.

Mamy nadzieję, że wynik testu stanie się dla ciebie punktem wyjścia do wprowadzania pozytywnych zmian w swoim życiu związanych z higieną cyfrową. Zachęcamy cię do zapisania sobie wyniku i powtarzania testu co jakiś czas. Pozwoli ci to monitorować swoje postępy w dbaniu o higienę cyfrową.

Powodzenia!

Test Higieny Cyfrowej został opracowany na podstawie Kwestionariusza Samooceny Higieny Cyfrowej, narzędzia badawczo-edukacyjnego stworzonego w ramach Ogólnopolskiego Badania Higieny Cyfrowej 2022 (zobacz raport z badania). 

Test Higieny Cyfrowej objęty jest prawami autorskimi. Wykorzystywanie testu przez inne osoby trzecie oraz inne podmioty niż organizatorzy badania, zwłaszcza w działalności komercyjnej i szkoleniowej, wymaga uzyskania zgody Instytutu Cyfrowego Obywatelstwa. W tym celu prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny: biuro@cyfroweobywatelstwo.pl, +48 690 460 813.