Group 13

Dzieci, internet i prawo – odcinek #1 podcastu ICO

  • Czy mamy prawo pokazywać nasze dzieci w sieci?
  • Czy można posadzić TikToka na ławie oskarżonych?
  • I czy szkoły mogą zakazać uczniom używania telefonów?

Zdań na ten temat jest tyle, że postanowiliśmy przeciąć węzeł gordyjski osobistych przekonań i anegdotycznych dowodów, i sprawdzić, co na ten temat mówi prawo.
Autorka: Magdalena Bigaj, Instytut Cyfrowego Obywatelstwa
Fot.: Oğuzhan AkdoğanUnsplash
Ale jak poruszać takie tematy, aby nie wydłużać Waszego czasu ekranowego proponując czytanie kolejnego tekstu online lub oglądanie wideo? Postanowiliśmy zrobić to dźwiękiem🎙.
 
 

 
Zapraszamy Was dzisiaj do posłuchania pierwszego odcinka podcastu Instytutu Cyfrowego Obywatelstwa – prawdopodobnie najbardziej nieregularnego podcastu w internecie. W dobie przeciążenia informacyjnego i zmęczenia ekranowego nie będziemy żądać Waszej uwagi zbyt często. Obiecujemy za to sięgać po tematy, które są naprawdę ważne. Możecie nas posłuchać podczas sprzątania albo podróży na trasie praca-dom. Pamiętajcie jedynie, że mózg potrafi skoncentrować się wyłącznie na jednej czynności, a my mówimy naprawdę ciekawe rzeczy.
 
Pierwszy odcinek nosi tytuł „Na prawo patrz”. A jeśli mowa o prawie, dzieciach i internecie, to nie ma lepszej rozmówczyni niż Agata Dawidowska, radczyni prawna i autorka bloga Prawa Małego Człowieka. Jeśli jeszcze nie znacie jej profili, to koniecznie tam zajrzyjcie. Pokochacie ją z miejsca, zwłaszcza, że na co dzień Agata działa społecznie, m. in. reprezentując prawa pacjentów, zwłaszcza związane z przemocą położniczą.
Rozmowę prowadzi Magdalena Bigaj.
 
Serdecznie zapraszamy do słuchania w serwisach lub aplikacjach:
➡️Apple Podcasts: https://apple.co/3ybwPjT
A wkrótce na Google Podcasts i innych platformach podcastowych.
 
Jeśli macie życzenia dotyczące kolejnych tematów poruszanych w podcaście ICO, piszcie do nas śmiało na biuro@cyfroweobywatelstwo.pl lub poprzez profile na Facebooku, Instagramie lub Linkedin.