Group 13

Szkolenia i wykłady dla szkół i przedszkoli na temat higieny cyfrowej. Zobacz ofertę na nowy rok szkolny!

Fot.: Mat Ragland

Zakaz telefonów w szkole nie rozwiązuje problemów uczniów. Pozwól im zrozumieć higienę cyfrową dzięki naszym warsztatom, które w nowym roku szkolnym 2023/24 ruszają w nowej odsłonie. Dla rodziców przygotowaliśmy wykład motywacyjny, a dla rady pedagogicznej szkolenie z unikalnymi narzędziami. Po naszej wizycie, już nigdy nie spojrzycie na ekrany w ten sam sposób!

Co zyska twoja szkoła zapraszając nas do siebie?

  • Uczniowie, rodzice i nauczyciele zrozumieją jak wpływa na nas to, z czego na co dzień korzystamy: internet i urządzenia ekranowe.
  • Osoby uczestniczące zrozumieją czym jest higiena cyfrowa i będą potrafili tworzyć własne zasady ekranowe.
  • Pomożemy nauczycielom i nauczycielkom zrozumieć świat cyfrowy ich uczniów i znaleźć rozwiązanie „problemu telefonów” w szkole.
  • Wesprzemy rodziców w tworzeniu domowych zasad ekranowych i opowiemy jak wspierać swoje dziecko w internecie.


Spotkania odbywają się stacjonarnie lub online. Szkoły i nauczyciele korzystający z naszych szkoleń uzyskują certyfikat potwierdzający udział. 

Szczegółowy opis szkoleń znajduje się w sekcji „Dla szkół”. Zaplanowaliśmy je tak, aby wpisywały się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024 (punkt 8.) i pomagały szkołom w ich realizacji.

Nasze szkolenia są płatne, ale podpowiemy ci, skąd inne szkoły pozyskują na nie środki i pomożemy w zdobyciu finansowania. Dochód z działalności szkoleniowej pokrywa wynagrodzenie trenerów i trenerek oraz zasila fundusz, dzięki któremu nasza Fundacja może działać na co dzień i podejmować szereg innych bezpłatnych działań edukacyjnych i badawczych.

Dlatego nie możemy przyjechać do Twojej szkoły za darmo, choć bardzo byśmy chcieli.

Podzielimy się jednak wiedzą, skąd inne szkoły, które dotychczas odwiedziliśmy, biorą środki finansowe:

  • z funduszu Rady Rodziców – to najczęstsze źródło finansowania
  • z funduszy szkoły – edukacja cyfrowa każdego roku znajduje sie w priorytetowych kierunkach polityki oświatowej państwa i każda szkoła jest zobowiązana wykazać się działaniami w tym kierunku – nasze szkolenie się w to wpisuje
  • z funduszy szkolnych lub samorządowych na doskonalenie nauczycieli – uczestnicy otrzymują od nas certyfikaty udziału w szkoleniu
  • z funduszy samorządowych na rzecz profilaktyki uzależnień – uzależnienia od gier cyfrowych znajdują sie na liście chorób WHO ICD-11, a nasze szkolenia to nic innego jak profilaktyka e-uzależnień
  • ze środków finansowych pozyskanych przez szkołę od prywatnych firm i instytucji, które w ramach dobroczynności sponsorują szkołom pakiet szkoleń – pamiętaj, że możemy Ci pomóc w przygotowaniu takiego wniosku lub prezentacji dla sponsora.